Parere despre R500

Player cu design unic, spaţiu pentru HDD de 3.5''

Parere despre R500

Mesajde roxor » Lun Iun 04, 2012 6:51 am

Contra: Nu stie sa citeasca flash in browser,sper sa se rezolve pe viitor.
Nu merge adaugat la torrent ( torrente de pe trackerele din romania).
Ventilator zgomotos.
Pro:Ftp client care merge,pt cei care nu stiu parola ea este(root).
Youtube care merge doar din meniul aparatului (nu si din browser).
Tv,radio online.
roxor

Re: Parere despre R500

Mesajde zvonacfirst » Vin Noi 29, 2013 7:28 am

Pro: este un player care isi face excelent treaba de... player. Restul pretentiilor noastre cum ar fi torent, ftp, browser internet sunt departe de a fi implementate perfect, ca sa nu zic ca sunt rudimentare. Oare atat de promovatul concept Smart TV va multumeste?. R500 nu m-a dezamagit niciodata ca player. Pentru un pret decent am calitate mai mult decat decenta, chiar nesimtit de decenta.

Tot pro: i-am pus un dongle wireless si am scapat si de cablul de retea.

Tot pro: am in interior un HDD de 500Gb si am renuntat la HDD extern sau stick.

Tot pro: am descoperit de curand ca filmele 3D redate de pe player se vad perfect pe televizorul 3D. Tot ce trebuie sa faci este sa alegi din meniu SBS orizontal sau SBS vertical. Nu inteleg ce fac in plus playerele 3D. Nu inteleg pentru ca nu ma pricep suficient, poate imi explica cineva (multumiri in avans).

Contra: era sa scriu "nimic" dar mi-am amintit de zgomot. La mine cred ca se aude mai tare vibratia HDD decat ventilatorul. Am un stand cu raft din sticla pe care sta playerul dar am pus niste buline dintr-un fel de cauciuc foarte moale si gata cu vibratia. Ventilatorul aproape ca nu il aud, sau poate m-am obisnuit eu, dar oricum nu depaseste volumul sonorului din film. :D

Si tot contra ar fi forma de borcan care nu m-a dat pe spate niciodata, am ramas chiar usor dezamagit cand l-am scos din cutie, dar cu timpul m-am obisnuit.
zvonacfirst

Re: Parere despre R500

Mesajde Mychael » Joi Ian 30, 2014 3:25 pm

Azi am luat un R500 dupa ce s-a stricat WD Tvlive si nu-mi pare rau deloc
Are toate functiile pe care le aveam pe WD si multe in plus, mai ales ca pot folosi audio optic separat de HDMI. Am facut vreo 4 ore de teste pana acum, de pe HDD 1T intern, 500G pe SATA si din retea de pe serverul unRaid (9T). Merge la superlativ. O singura (numai una) chesti ma deranjeaza putin: functia ZOOM are steps x2,x3,x... dar nu are x1,1; x1,2; x1,5 care ar fi foarte utile cand vrem sa marim doar putin un ecran 16:10 sau mai ingust.
Mychael

Înapoi la R500