Accesare retea (Home network)

Calitate şi performanţă, la un preţ rezonabil

Re: Accesare retea (Home network)

Mesajde Dan » Mar Mai 15, 2012 7:27 pm

setări firewall, antivirus, partajare director în reţea...
Dan

Mesajde searcher8206 » Mie Mai 16, 2012 5:38 am

Pana la urma a mers. Desi setarile le facusem de ceva timp, in timp ce incercam sa ma conectez, la un moment dat m-am dat batut si dupa vreo 2-3 min mi-a aparut reteaua. Nu stiu de ce a durat atat dar a mers.
Acum au mers si subtitrarile mai putin sfv-urile, am schimbat la una denumirea in srt si desi imi arata ca e acolo nu o putea afisa. Am vazut ca srt-urile dau mai bine la acest player.
In principiu mi s-a imbunatatit parerea initiala despre player. Am o tastatura si un mouse wireless pe care le pot folosi deci cu toate ca acum am 3 telecomenzi (tastatura, telecomanda mouse) care ocupa de 10 ori mai mult spatiu decat playerul insusi, dar cel putin functioneaza ok.
searcher8206

Mesajde daniel282006 » Lun Apr 01, 2013 6:30 pm

buna ziua ,am si eu un mediaplayer egreat,care a mers ok cu laptopu ,cu routeru vechi dlink.Acum 2 zile mi-am luat un alt router ,tot dlink dir 636 ,si nu imi mai apare iconitza cu laptopu,implicit nu mai pot vedea nici un film , nimik pe el.Cred ca trebuie sa fac o setare din router,dar nu stiu unde anume.Mai am un ps3 care si el are mediaplayer ,acela se conecteaza cu laptopu printr-un programel ps3mediaserver.
daniel282006

Anterior

Înapoi la Egreat R6A-II