Intrebari si, eventual, raspunsuri

Calitate şi performanţă, la un preţ rezonabil

Re: Intrebari si, eventual, raspunsuri

Mesajde zduba » Vin Sep 07, 2012 5:07 am

Salut. Am achizitionat de curand un R6AII si nu reusesc sub nici o forma sa ma conectez la net cu wirelss. Am un router Zyxel mai vechi de prin 2007 , iar adaptorul WI-FI este NW360. Are careva vreo idee de ce nu se conecteaza. Tot timpul imi da "testing fail". E incompatibilitate intre router si NW360 sau trebuie sa fac ceva setari la router? Sau e problema de semnal, sunt vreo 2 pereti de beton intre ele??
zduba

Mesajde Dan » Vin Sep 07, 2012 6:07 am

poate fi problemă de semnal, poate fi de la setări - e greu de spus din păcate fără a testa.
alte reţele sunt detectate? poate încercaţi conectarea la alt router, pentru a elimina din necunoscute
Dan

Mesajde zduba » Vin Sep 07, 2012 11:37 am

S-a rezolvat. Era doar o problema de semnal. Cand le-am adus in aceeiasi camera s-a conectat fara probleme. Aveti vreo sugestie in ceea ce priveste un router mai puternic? Cu semnal mai bun?? Multumesc anticipat!
zduba

Re: PROBLEME REDARE YOUTUBE

Mesajde zacks » Joi Sep 27, 2012 10:45 pm

viorelp scrie:deci in youtube xl functioneaza absolut toate videoclipurile, in youtube simplu, mesaj invariabil - CANNOT PLAY THIS FILE.

Salutare, eu am un R6S si am intampinat aceiasi problema cu youtubul broadcast yourself. Primesc acelasi mesaj de la media player CANNOT PLAY THIS FILE. In schimb mie nu mi-a mers niciodata facebookol direct din aplicatie, merge doar prin dolphin.
A mai intampinat cineva aceasta problema cu youtub-ul? Care ar putea fi cauza?
zacks

Mesajde Dan » Vin Sep 28, 2012 3:39 am

răspunsul este #2 de la întrebări frecvente
Dan

problema telecomanda

Mesajde lukitza » Mar Oct 23, 2012 6:54 am

telecomanda mea cu baterii noi merge doar cand vrea. Cateodata trebuie sa apas de 4-5 ori pe buton pana ia comanda. Si de la jumate de metru face la fel. E o problema comuna sau am nimerit eu una proasta si e caz de garantie?
lukitza

Mesajde Dan » Mar Oct 23, 2012 7:20 am

cel mai probabil aveţi încă folia de protecţie lipită de partea din faţă a playerului, vă sugerez să o îndepărtaţi
Dan

Mesajde lukitza » Vin Oct 26, 2012 1:52 pm

scuze. nu mi-am dat seama ca a fost mutat topicul.
legat de telecomanda, nu mai am folia de protectie pe player. deci nu e o problema comuna. o sa apelez la garantie. mersi.
lukitza

Background sonor pentru slideshow foto

Mesajde ctc » Lun Noi 12, 2012 6:00 pm

Exista posibilitatea ca pe un R6AII sa pun mai multe melodii ca background sonor pentru vizualizarea fotografiilor? Momentan are doar doua si sunt destul de suparatoare, daca le asculti de 3-4 ori la rand...
ctc

Mesajde Strasse » Joi Noi 29, 2012 7:22 pm

Pare ca am reusit :), nu am facut in plus decat sa dau samba on sau ceva de genu asta. Telecomanda a ramas la fel de enervanta :)

=-=-=-=-=-=-
Sal'

Incerc sa fac urmatorul lucru si nu reusesc: am pus un hard disk legat la Egreat si vreau sa il vad de pe desktop, sa copiez pe hdd filmele.
Adica vreau sa fac putin invers decat am citit pe aici ca face lumea: share la un folder pe desktop si apoi accesat folderul de pe egreat.

Azi am luat egreat, este cu firmware-ul cu care a venit , nu l-am upgradat inca :)
Am intrat pe un site chinezesc, deci pare ca a vazut reteaua. Din Win7 de pe desktop il vad pe egreat ca si Realtek Embedded UPnP Render. Am dat DLNA DMR - on, pe egreat, de asta nu il vedea.

Ideea e ca mai mult de ce zic nu vad, adica nu pot sa "intru" pe egreat/hdd legat la el

Si desktop si egreat sunt conectate la switch prin fire.

Mersi pt ajutor,
Robert

PS: si am si eu aceeasi buba cu telecomanda, desi abia am deschis pachetul imi face o mie de draci, merg butoanele doar dupa jde incercari. Nu am tzipla pe egreat, am dat-o jos :(
Strasse

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Egreat R6A-II