Intrebari si, eventual, raspunsuri

Calitate şi performanţă, la un preţ rezonabil

Re: Intrebari si, eventual, raspunsuri

Mesajde Ady88 » Vin Noi 29, 2013 11:50 am

1.Hmm...azi playerul fiind stins (luminita rosie), s-a oprit curentul iar cand a revenit, playerul s-a aprins desi era stins inainte de oprirea curentului...in concluzie daca eu as fi plecat si ar cadea curentul apoi ar reveni, player s-ar aprinde si ar sta asa degeaba :|

2. Cum pot lega playerul de HDD pc-ului astfel incat sa pot reda fisiere cu bitrate mare, deja am conectat playerul si pc-ul prin LAN cu ajutorul unui router (am inteles ca pe wireless nu sunt sanse pt redarea filmelor mari), dar nu stiu cum sa fac, am inteles ca pe upnp nu am subtitrare, un tutorial pas cu pas mi-ar fi de ajutor ca sunt paralel cu astea :)) ms
Ady88

Mesajde West99 » Dum Dec 22, 2013 9:19 pm

Hello,

Tocmai am achizitionat un set receiver + sistem audio 5.1 Pioneer HTP-073 (specs: http://www.pioneer.eu/eur/products/62/1 ... specs.html).

Am conectat media playerul Egreat R6A-II prin HDMI la o intrare a receiverului (specs: http://www.comx-computers.co.za/EG-R6AI ... -54755.htm).

Am conectat receiverul de la singura iesire HDMI la o intrare a TV-ului.

Problema e ca desi rulez mkv-uri encodate audio DTS nu pot selecta din receiver de nicaieri DTS.

Am voci numai pe centru doar daca select Dolby Pro Logic II.

Am selectat din media player la HDMI Out LPCM Multi Channel in loc de LPCM. (LPCM = Linear Pulse Code Modulation).

Cablul de la receiver la TV este HMDI 1.3. Cel de la player la receiver nu stiu, e cel cu care s-a livrat player-ul.

1. Ce trebuie sa fac sa am sunet DTS sau DD 5.1 in aceasta configuratie? Gresesc undeva?

2. Si ca o nota, desi sistemul are "600W" (probabil nu RMS) abia se aude la 50% din volum, atat pe radio cat si la mkv-uri. Stie cineva de ce?

Multumesc!
West99

Mesajde West99 » Lun Dec 23, 2013 8:27 am

Am rezolvat probleme, am selectat RAW la output din player si acum receiverul auto detecteaza DTS sau DD cum a fost encodat video-ul pe parte de audio.
West99

Mesajde tudurean » Joi Ian 02, 2014 2:09 pm

Suporta stick usb de 32 gb ? , multumesc .
tudurean

Mesajde Indio77 » Lun Ian 27, 2014 8:46 am

Am o mica nelamurire, am incercat sa atasez un HDD formatat in exFAT si surpriza nu il vede.Inainte aveam in NTFS si mergea fara probleme.Stiti ceva legat de incompatibilitatea R6A-II cu HDD format exFAT?
Indio77

Mesajde Dan » Lun Ian 27, 2014 1:08 pm

doar FAT32,NTFS,EXT3,EXT2 sunt suportate de procesorul Realtek ce stă la baza media playerului.
Dan

Mesajde mrs_12 » Mar Mar 18, 2014 3:58 pm

Salut,detin un R6A-ii,si intampin constant o problema cu unele mkv-urile(intotdeauna cu fisiere mai mari de 4-5 Gb),nu pot derula timpul orice as incerca.
Daca las filmul sa ruleze,se opreste pe parcurs...si frustrant,nu pot derula!
Singura metoda prin care am reusit sa vad un mkv a fost sa-l pun de mai multe ori pe stick sau sa-l redenumesc,dar nu are succes mereu.
Am gasit pe alte forumuri doar o referinta la o problema similara,si anume framerate-ul video-lui dar fara alte lamuriri.
mrs_12

Mesajde hagiufa » Vin Apr 25, 2014 8:00 am

salutare !
am R6A-II de ceva timp si folosesc un dvd extern sau memorii usb si reteaua pentru a accesa foldere din laptop .
acum intentionez sa achizitionez un hdd extern pe care sa-l atasez direct media playerului prin usb . ce capacitate maxima poate avea acest hdd ? ( eu intentionez sa achizitionez : http://www.cel.ro/hard-disk_uri-externe ... usb-3.0-l/ ) multumesc !
hagiufa

Mesajde dorin8r » Sâm Dec 09, 2017 6:11 pm

Salut. Cum fac pe R6s si eu sa salvez filmele din HD4ALL pe HDD extern 3.0 sau stick USB 3.0 pus in mufa albatstra? Apas 2 cum imi zice pt download, se pare ca face ceva pt cateva secunde, dupa care da eroare: <br /> <b> warning <b/b>: file(numele filmumului.flv.log0: failed to open str..."
Care sunt pasii care trebuie sa ii fac p a putea downloada filmele? Merci mult
dorin8r

Anterior

Înapoi la Egreat R6A-II