probleme wifi

design deosebit, suport pentru susţinere externă a HDD

probleme wifi

Mesajde tao13 » Mar Noi 15, 2011 7:30 am

Am comandat de curand un r100 de afara.
mi s-a trimis pachetul (inca e pe drum) , iar la 2 zile am fost contactat de respectivul vanzator dat fiind faptul ca , r100 care l-a trimis este fara wifi integrat , deoarece au depistat o problema la aceast modul, urmand sa-mi trimita "un dongle".
Aici descrie problema:
"Dear customer,
Becuase we have tested integrated WIFI card of R100, the receiption range is low and it cannot compatible with some routers. So we have shipped you R100 without WIFI network card. And last week we ordered some USB wifi dongle from egreat. Today we have received the wifi dongles and we will send you the USB wifi dongle for R100.
"
Aveti vreo idee daca este adevarat acest lucru?
tao13

Re: probleme wifi

Mesajde Dan » Mar Noi 15, 2011 8:25 am

8-)
cred că fie n-au avut pe stoc, fie au încurcat borcanele şi acum o dreg şi ei cum pot.
N-am observat nimic ciudat la R100 cu wi-fi.
e compatibil cu orice router în N.
desigur, recepţia e mai bună la R200-II Pro, care are 2 antenuţe (24dB vs 15 dB), iar în general recepţia e mai bună la playerele cu o antenuţă decât la cele cu adaptor wireless.
când va veni, puteţi testa, eventual să folosiţi un mic prelungitor USB pentru a ridica stick-ul wi-fi ceva mai sus.
Dan

Re: probleme wifi

Mesajde tao13 » Mar Noi 15, 2011 11:43 am

Asa ma gandeam si eu in ceea ce priveste vanzatorul si dongle vs wifi integrat.
Multumesc mult.
tao13

Înapoi la R100