Adaptoare wireless USB - Egreat EG-R6A

Procesor Realtek 1073DD+

Adaptoare wireless USB - Egreat EG-R6A

Mesajde stefantheone » Vin Iun 10, 2011 4:22 pm

Salut tuturor,
Probabil ca pentru majoritatea celor care folosesc acest mediaplayer adaptorul wireless reprezinta o problema datorita chipsetului special necesar acestuia.
Pentru mine unul recunosc ca e..
In numele meu si al lor va rog pe cei care folositi diverse alte adaptoare sa ne spuneti numele si modelul acestui cat si un scurt review al acestuia.
Am citi despre NW360.. mai exista si altele?
Multumim anticipat.
Stefan
stefantheone

Re: Adaptoare wireless USB - Egreat EG-R6A

Mesajde dorumotoru » Lun Iun 20, 2011 10:08 am

stefantheone scrie:Salut tuturor,
Probabil ca pentru majoritatea celor care folosesc acest mediaplayer adaptorul wireless reprezinta o problema datorita chipsetului special necesar acestuia.
Pentru mine unul recunosc ca e..
In numele meu si al lor va rog pe cei care folositi diverse alte adaptoare sa ne spuneti numele si modelul acestui cat si un scurt review al acestuia.
Am citi despre NW360.. mai exista si altele?
Multumim anticipat.
Stefan

Salutare, eu am incercat un mini TP-LINK TL-WN723N lite N 150MBps si merge ok, am comandat si un TL-WN727N tot cu lite N sa vad cum merge (am probleme cu placa de retea la PC si o sa-l folosesc ca rezerva pe Wi-Fi).
Adaptoarele cu chipset Realtek sunt cele recomandate, nu stiu care mai merg, eu l-am testat pe 723 si functioneaza, o sa-l incerc si pe 727 si o sa revin cu un review daca nu uit...

Acum am vazut, zice un alt utilizator ca WN727 nu merge...
dorumotoru

Mesajde Eana Florin » Joi Aug 25, 2011 3:52 pm

Salutare tuturor!!!
Am cumparat azi un adaptor nv 360 si tot nu se conecteaza cu PC-ul. Poate sa ma ajute si pe mine cineva cu niste indicatii cum pot sa fac acest lucru.
Ce mi se pare ciudat este ca se conecteaza la internet super ok. Internetul este de la Romtelecom cu router wireless. Inainte am avut un WDTV live cu care nu am avut nici o problema sa ma conectez la PC.
Multumesc anticipat!!!
Eana Florin

Mesajde Dan » Vin Aug 26, 2011 9:21 am

daca puteti naviga pe internet, inseamna ca playerul si adaptorul wireless functioneaza.
nu ati spus ce sistem de operare aveti pe PC.
- daca este windows 7, studiati acest thread
- daca nu, verificati daca aveti un share pe PC, si daca firewall-ul/antivirusul nu sunt setate pe un mod prea agresiv.
Dan

Înapoi la EG-R6A