Egreat EG-R4A

Modele noi 2010, cu USB 3.0, pass-through 7.1

Re: Egreat EG-R4A

Mesajde pcmarius » Joi Dec 16, 2010 11:42 pm

Nu ati inteles. Ba mai nou se intrerupe sunetul total daca derulez filmul inapoi. AM spus ca se bloca si cu FW original si din aceasta cauza l-am incercat si pe cel custom FW sperand ca remediez problema dar este aceeasi treaba. Pot pune ce FW vreau pt ca se blokeaza sunetul. Acelasi film, acelasi sistem audio, acelasi TV pe playerul Westen Digital merg iar pe faimosul Egreat NU.
pcmarius

Mesajde Dan » Vin Dec 17, 2010 5:08 am

cum numai dvs. vi se intampla aceste probleme, si daca nu au trecut cele 10 zile legale, asteptam produsul inapoi.
Dan

Mesajde pcmarius » Vin Dec 17, 2010 2:39 pm

Pai tocmai de aceea sunt dezamagit pt ca din primele minute a fost cu probleme, sa nu zic ca telecomanda are lisa surubu din spate, invelitoarea de plastic era toata julita si rupta, faptul ca l-am luat asa zis la oferta ma determina sa cred ca este second sau retur de garantie......de aceea si toate problemele intampinate. Nu va suparati pe mine dar nu mi se pare normal asa ceva avind in vedere ca este un produs "nou". Aparatul il am de 2 zile doar.
pcmarius

Mesajde Dan » Vin Dec 17, 2010 2:44 pm

produsul pleaca de la noi dupa ce i s-a facut, manual, un update de FW.
normal ca pentru a-i face update e nevoie ca produsul sa fie desfacut, iar procesul de update se face cu ajutorul telecomenzii.

cum aveti mai putin de 10 zile de la cumparare, iar legea va apara, de ce nu-l returnati?

nu stiu cum ati putut spune ca nu vi s-a acordat suport, cand eu personal v-am raspuns aici la orice mesaj.
presupun ca nu vedeti mesajele mele
Dan

Mesajde eGreat » Vin Dec 17, 2010 3:36 pm

la început nu reuşeam să înţeleg de ce un client ignoră mesajele care-i răspund la întrebări.
văzând însă postul de pe Softpedia, am înţeles.

avem de-a face cu un concurent, care a cumpărat un produs egreat doar ca să-l desfiinţeze.
e plăcut să ştim că deranjăm atât de mult concurenţa încât ne cumpără produsele, şi promitem că noi nu vom desfiinţa niciodată produsele dânşilor, pentru simplu fapt că am ales să facem altfel afaceri - prin prezentarea cât mai obiectivă a produselor noastre, nu prin atacul asupra concurenţei.
După cum vedeţi, pe acest forum nu sunt şterse criticile ce respectă regula bunului simţ, noi respectăm părerea clienţilor şi încercăm să-i ajutăm de fiecare dată.
Nu o să mai permitem însă lungirea acestei discuţii, aveţi libertatea de a returna produsul.

vă dorim şi dvs. cât mai multe vânzări, şi să ajungeţi la nivelul în care să răspundeţi cu celălalt obraz când concurenţa vă atacă nejustificat.

Sărbători fericite!
eGreat
Administratorul site-ului

Mesajde pcmarius » Vin Dec 17, 2010 9:48 pm

Vad ca sunt inteles gresit. Pai din toate playerele din lume acest model mi-a placut cel mai mult , mai ales aspectul exterior de nota 100 nu 10. Eu nu vreau sa il returnez pt ca alfel nu il cumparam, eu vreau sa i mi merga sa pot viziona filme in conditii optime.
Comanda a fost foarte rapida mai exact 20 h , am prins aparatul si la reducere deci nu comentez nimic. DAr vazind atita lume ca lauda aceasta firma si arata si frumos pe deasupra , am pus mana si l am cumparat; cam atita cu mesajele pe langa subiect.

Deci ma repet, atit cu FW original cat si cel custom de la userul @Kingul am probleme cu sunetul. DAca vreti filmez cu camera video simptomele dar nu cred ca pot trimite dimensiune asa mare.
Spre exemplu filmele MP4 gen The American nu se aude sunetul deloc, decat daca setez man ual pe 2 chanel , aceelasi lucru si cu filmele xvid, divx, etc pana in 700mb cu sunet stereo trebuie setate manual pe 2 ch , iar cele HD setate pe RAW alfel nu merge nici cum.

Deci daca asa trebuie sa mearga nu e nici o problema , ma comformez dar vreau sa aud asta de la voi ca sa nu traiesc cu impresia ca este stricat aparatul.
pcmarius

Mesajde pcmarius » Sâm Dec 18, 2010 9:27 pm

Mda, azi am incercat niste muzica 5.1 DD si DTS , dau clic pe melodie incarca cateva secunde bune si se restarteaza cutia si bine inteles in final nu canta nimic. Deci clar are probleme aparatul alfel nu gasesc vre-o explicatie....... Am sa sun luni la magazin si rezolv eu cumva.
pcmarius

Mesajde soso69 » Joi Dec 30, 2010 8:38 pm

Buna ziua,
Intenționez sa cumpăr un media player dar nu ma pot hotărâ intre EG-R4A și EG-R4B. În afară de tipul chipset-ului puteți sa-mi spuneți ce alte diferențe sunt între aceste doua modele?
Vă mulțumesc.
soso69

Mesajde Ovidiu » Mar Ian 04, 2011 2:25 pm

Buna ziua,

vreau sa stiu daca Egreat EG-R4A are iesire audio si daca se pot atasa casti wireless sau prin cablu ? Ceva de genul acesta http://www.emag.ro/casti/casti-gembird- ... --pWHS-103
Ovidiu

Mesajde Dan » Mar Ian 04, 2011 3:13 pm

@soso69 - v-as recomanda EG-R4A
@Ovidiu - avem un singur player cu iesire de casti (posibil sa fie singurul de pe piata) :D
nu e de la eGreat, revin pe PM cu un link, ca sa ramanem on-topic
Dan

AnteriorUrmătorul

Înapoi la EG-R4A/ EG-R4B