software custom

Tversity, PlayOn, etc

software custom

Mesajde crysty13 » Joi Apr 28, 2011 1:35 pm

Salut,

Am o fetita de aproape 3 ani care sta calare pe mine pe calculator sa-i pun tot felul de filmulete. Primul pas este sa cumpar un media player ca de exemplu un Egreat EG-R6A. Partea buna este ca pot sa lucrez eu (sper) mai in liniste la calculator. Partea proasta este ca trebuie tot eu sa-i schimb intre filme.

Intrebarea mea este: exista posibilitatea de a comanda cumva prin retea media playerul astfel incat sa schimbe filmele?

Ma gandesc sa programez un pda ceva cu touchscreen astfel incat fetita sa apese efectiv pe filmele pe care vrea sa le vada si apoi prin retea sa se vada filmul selectat. De pda sa zicem ca ma descurc singur. Ramane problema cu media playerul. Vreo idee?

Mercic.
crysty13

Re: software custom

Mesajde Mihaill » Sâm Iun 09, 2012 9:27 am

Salut ... si eu ma confrunt cu aceeasi problema. Se pare ca nu e nimeni pe aici sa dea un sfat...
Am un EG R6A-II si ma chinui de ceva vreme sa bag custom firmware
nu reusesc decat sa vad cateva servere din GE, HU, CN - fara continut. Am incercat si cu FW de la xtreamer. No result. Asta are o interfata mai prietenoasa ... insa atat. Vrea sa se conecteze pe zona Asia.
Am vazut la cineva unul in actiune si vedea aproape orice, de la muzica HD la Meciuri de fotbal...
Mihaill

Mesajde Madalin » Sâm Iun 09, 2012 10:07 am

lol
pai despre softul custom nu sunt discutii pe forumul oficial, si din cauza ca nu e "recomandat" decat sa pui firmware oficial.
dar softul ala cu "orice, de la filme HD la meciuri de fotbal" il poti lua de aici
instalarea se face cu butonul de reset, pe proprie raspundere

pentru Dan- scuze daca am sarit calul, am vrut doar sa ajut.
Madalin

Mesajde Mihaill » Sâm Iun 23, 2012 10:53 pm

Ok. Multumesc frumos de raspuns, Madalin.
Am incercat un CFW mai recent(xEgreat-III-R6S-2.5.6.0). Merge partial. IMS cu update. TV_Live - posturile HD gen Discovery_HD sau Eurosport_HD nu merg nici sa le tai. Nu mergeau nici pe versiunea cfw recomandata anterior. Oare se poate face ceva?

Mai am si o nelamurire ... ce reprezinta acea functie "Seek4". Toate sursele unde apare ea nu merg. E vreun bug?
Deasemenea toate desenele animate cu sursa peteava.ro nu functioneaza."cannot play file"...

S-a mai lovit cineva dintre voi de problema asta? Exista vreo remediere? Cu FW original se pot vedea canale de TV-HD?
Mihaill

Înapoi la Produse software adiacente